Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo z koho,neboli Real vs Sevilla

6. 5. 2007

Real Madrid : FC Sevilla
6.5.2007, 21:00, Santiago Bernabéu

Jako nejdůležitější a nejpodrobnější zápas 33.kola jsem si vybral právě souboj Realu Madrid s FC Sevillou. Zápas je rovněž souboj třetího s druhým, což po odehraném zápase může být úplně jinak. Vítěz zápasu by se znovu přiblížil vedoucí Barceloně, která dokázala v sobotním utkání se San Sebastianem uspět a zvítězit 0:2. Real v posledním kole vyhrál překvapivě snadno na hřišti Bilbaa, kde to fanoušci brali opravdu špatně. Sevilla i přes to, že ve čtvrtek hrála semifinále UEFY porazila Espanyol Barcelonu 3:1 a neztratila tak na Barcelonu, přitom si stále udržela pozici před Realem Madrid.
 
"Bílý balet" sice nepatří k nejlepším týmům na domácí půdě, ale v poslední době potvrzuje opravdu velké zvednutí formy a výsledky jsou nahoru. Poslední tři zápasy na Santiago Bernabéu "Baleťáci" vyhráli. Ale dvakrát z těch tří zápasů to nebylo tak těžké, přeci jenom je příjemnější doma hostit Tarragonu s Osasunou, než třeba Valencii, která byla mezi tou trojicí týmů, kteří odjeli z Madridu bez bodu. Pro trenéra Capella je určitě příjemná zpráva, že se do sestavy vrací Salgado. Chybět budou Roberto Carlos a Antonio Cassano. Do utkání může nastoupit i David Beckham, kterému komisu zrušila žlutou kartu ze zápasu minulého kola s Bilbaem.

Z tábora Sevilly se nyní pějí oslavné písně na trenéra Ramose a na celý tým. Sevilla totiž podruhé zasebou postoupila do finále Poháru UEFA, utká se s dalším španělským celkem Espanyolem Barcelonou. Hrát se bude na stadionu Celtiku Glasgow nesoucí jméno Celtic Park. Tam neodcestuje, respektivě nenastoupí, obránce Julien Escude, který hrál i přes velkou šanci, že dostane žlutou kartu, která by znamenal stop na další zápas. On jí bohužel pro Sevillu dostal a finále bude sledovat jenom jako divák. V zápase s Realem se Sevilla bude muset obejít bez Javiho Navarra, Jésuse Navase a Correia Adriana. Naopak Julien Escudé by do zápasu mohl být fit a mohl by pomoci klubu urvat co nejlepší výsledek.

Vzájemné zápasy z posledních dvou let mluví za vše. V zápase padá vždy více než 2,5 gólů, ve dvou případěch dokonce více než 3,5. Potvrzují, že jim to v klubu šlape a nemohu si pomoci, ale domnívám se, že Real vyhraje.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář